Agrárközélet

Mezőgazdasági innovációk az Európai Unióban – EIP-AGRI hírlevél – 2016. május

Agrofórum Online

Új fókuszcsoportok, az első operatív csoportok eredményei, a trágyakezelés innovatív eljárásai, az új agrárvállalkozások támogatása Bulgáriában, új belépők a mezőgazdaságba. EIP-AGRI hírlevél magyarul.

Új fókuszcsoportok, az első operatív csoportok eredményei, a trágyakezelés innovatív eljárásai, az új agrárvállalkozások támogatása Bulgáriában, új belépők a mezőgazdaságba. EIP-AGRI hírlevél magyarul.

 

Az új agrárvállalkozások támogatása Bulgáriában
Rositsa Djambazova a fiatal gazdákat támogató Gotse Delchev névre hallgató bolgár vállalkozásfejlesztési inkubátorháznál dolgozik. „Az inkubátorház sikerességét az adja, hogy a munkatársaimmal együtt keményen dolgozunk azon, hogy a különböző területek szakembereinek szükségleteire, erőforrásaira és feladatainak ellátására megoldását találjunk.” Bővebben >>>

Agri-Innovation Den UK
Angliában az „Agri-Innovation Den UK” rendezvény célja megtalálni a legjobb mezőgazdasági innovációs megoldásokat.

A trágyakezelés innovatív eljárásai
Fejlesztett már ki olyan innovációs eljárást, amely hatékonyabban járul hozzá a fenntarthatóbb, költséghatékony trágyakezelési eljárásokhoz? Az Ivan Tolpe díj 2000 €-val honorálja azokat a legjobb innovatív ötleteket, amelyek szükségletorientált problémák kezelésével foglalkoznak (folyamatok optimalizálása, energiahatékonyság, a trágyában levő tápanyagok optimális hasznosítása). Jelentkezési lehetőség IDE kattintva!

Új fókuszcsoportok alakultak
Kiválasztották azokat a szakértőket, akik a két új EIP AGRI fókuszcsoportba jelentkeztek, az egyik az FG 19 (a tápanyagok újrahasznosítása), a másik az FG 20 (Az erdei biomassza fenntartható hasznosítása). Az EIP-AGRI weboldalon  nyomon követheti a fókuszcsoportok  tevékenységét. Júniusban három új EIP AGRI fókuszcsoportot hirdetnek ki. Bővebben >>>

Tematikus hálózatok a Horizon 2020 keretében
Az EIP-AGRI rövid kiadványt jelentetett meg azokról a tematikus hálózatokról, amelyek a H 2020 program keretében nyertek támogatást. Specifikus területeken dolgozva, a tematikus hálózatok a jelenlegi ismereteket, tudást alakítják át gyakorlattá. Ismerje meg Ön is, hogy milyen hálózatok léteznek már, hogyan jöttek létre és hogyan működnek. Részletek >>>

„Az új belépők a mezőgazdaságba” fókuszcsoport jelentése
„Az új belépők a mezőgazdaságba, azt a gazdagságot mutatja be, amellyel Európa rendelkezik, valamint azt a sokszínűséget, amellyel a mezőgazdasági elsődleges termelés vállalkozásai rendelkeznek” – mondta Tessa Avermaette, az új belépők a mezőgazdaságba EIP-AGRI fókuszcsoport szakértője. A fókuszcsoport zárójelentése IDE kattinva olvasható, a tájékoztató pedig, amely arról a haszonról szól, amelyet az új belépők jelentenek a vidék számára IDE kattintva érhetők el.

Hogyan kezelik a gazdák a biológiai biztonságot
A biológiai biztonság intézkedései során arra törekednek, hogy elkerüljék a közvetlen és közvetett érintkezést az állatok között, és csökkentsék a fertőzésék előfordulásának gyakoriságát. A genti egyetem szakértője Jeroen Dewulf szerint: „a biológiai biztonság az állatok jobb egészségi állapotához, magasabb teljesítményéhez, csökkentett gyógyszeradagolásához és a magasabb áron történő értékesítéséhez járul hozzá”. Olvassa el a biológiai biztonságról szóló rövid ismertető anyagot IDE kattintva valamint az elkészült sajtóanyagot IDE kattintva.

Az első operatív csoportok eredményei
Több mint hetven operatív csoport jött létre, amelyek különböző projektek kivitelezését végzik a termelő gazdák és az erdészetben dolgozók részére. A projektek célja, hogy a rendelkezésre álló tudást a reális szükségleteknek megfelelően hasznosítsák. 2016. április 20-án és 21-én a mezőgazdasági igazgatóság (DG AGRI) Olaszországban szervezett találkozót annak érdekében, hogy az első operatív csoportok gyakorlati hasznosságáról tanácskozzanak. Bővebben >>>

Az integrált növényvédelemben jártas szakértőket keres a Horizon 2020 projekt
A Horizon 2020 keretében támogatott EMPHASIS (Effective Management of Pests and Harmful Alien Species: Integrated Solutions) projekt az integrált növényvédelemben jártas szakembereket keres, hogy részt vegyenek Európa mezőgazdaságát és erdészetét fenyegető jelentősebb betegségek és kártevők felmérésében, illetve a megoldások megtalálásában.

(Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

125 éves a New Holland Agriculture

2020. június 18. 04:36

A New Holland alapítóinak szándéka szerint a 125 év során arra törekedtek, hogy a farmereket kiváló termékkel, technológiával és szolgáltatással lássák el, ami által a termelés hatékony, fenntartható és profitábilis lesz.

Megjelent a RAPOOL idei repcevetőmag-katalógusa

2020. május 6. 18:30

Csírára kiszerelt, frakcionált vetőmagok extra csávázással és repcebiztosítási szolgáltatással.

Innováció szükséges a borászati ágazatban

2018. október 30. 07:47

A konferencia mottójaként megfogalmazott „Hagyomány és innováció” látszólag ellentmondásosnak tűnhet, ám a hagyomány nem azonos a megszokással. Innováció nélkül pedig lemaradunk a nemzetközi versenyben.

Agrárinnovációs operatív csoportok hálózata jön létre hazánkban is

2018. november 5. 14:16

Az innováció az agráriumban is egyre jelentősebb szerepet játszik, a közösségi agrárpolitika 2021-től az innovációt, a digitalizációt, a modernizációt kívánja erősíteni.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420