Agrárközélet

Szeptember 15-ig kell befizetni az agrár-kárenyhítési hozzájárulást

Agrofórum Online

Ha ez nem történik meg, nem kapnak a gazdák kárenyhítést.

Szeptember 15-ig kell a gazdáknak befizetniük az agrár-kárenyhítési kockázatközösség tagjaiként az idei évre szóló hozzájárulásaikat, ha ez nem történik meg, nem kapnak a gazdák kárenyhítést – erre hívta fel a figyelmet a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke az M1 aktuális csatornán vasárnap este.

Gyuricza Csaba hozzátette, száraz, aszályos év volt az idei, ami érezhető volt a mezőgazdaságban is. A gabonafélék összességében „jó évet zártak”, a kukoricánál azonban nem érik el a tavalyi kiemelkedő termést, jó-közepes lesz a terméseredmény.

A szőlészetekben és borászatokban jó évet zárnak, bár a szüret a legtöbb helyen most folyik – emelte ki a hivatal elnöke, aki hozzátette, ez az ágazat az elkövetkezendő időszakban is jelentős – 20 milliárd forintos – támogatásra számíthat.

Gyuricza Csaba az ifjúgazda-pályázatokkal kapcsolatban elmondta, ebben az évben több területen is tudnak támogatást nyújtani a fiatal gazdáknak az agrártámogatási, illetve a vidékfejlesztési program keretében, továbbá az előző – 2007-2013-as – uniós időszak maradványösszegére is kiírhattak pályázatot, az elkövetkezendő napokban hirdetnek eredményt. Az átalánytámogatás 40 ezer euró (12 millió forintos) vissza nem térítendő támogatást jelent – mondta el a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke.

Gyuricza Csaba kitért arra is: a pályázatokra nyolcszoros a túljelentkezés, azonban 126 olyan pályázatot találtak, ahol a jelentkezők hamis papírokkal akartak pályázni. Ezekben az esetekben megteszik a szükséges jogi lépéseket – emelte ki.

(MTI)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Megjelentek a referenciaárak és átlaghozam-adatok a kárenyhítő juttatás iránti kérelem benyújtásához

2019. november 1. 11:03

A 2019. kárenyhítési évben bekövetkezett mezőgazdasági károk után a kárenyhítő juttatás iránti kérelem 2019. november 30-ig azon károsultak nyújthatják be, akik kárbejelentést tettek a 2019. évi kárenyhítési időszakra.

Mintegy 14 milliárd forint kárenyhítő juttatást fizetnek a termelőknek

2020. március 19. 08:02

A gazdálkodóknak a 2019-es kárenyhítési évben is számos elemi káreseménnyel kellett megküzdeniük, amelynek következményeként több mint 16.000 termelői kárbejelentés érkezett közel 300.000 hektárra.

Egy hét van még a kárenyhítő juttatás igénylésére

2019. november 26. 15:28

Annak a gazdálkodónak van teendője a kárenyhítési hozzájárulás igénylésével kapcsolatban december 2-ig, aki tagja a kárenyhítési rendszernek, befizette a kárenyhítési hozzájárulást és bejelentett mezőgazdasági káresemény érte az adott évben.

Ne bízza az időjárásra munkája gyümölcsét!

2020. május 5. 09:57

A gazdálkodók munkáját évről évre egyre több veszély fenyegeti, ezek közül leginkább ki kell emelnünk a szélsőséges időjárást, amelyet már idén is megtapasztalhattunk, hisz a március utolsó hetében és április első napjaiban az egész országra kiterjedő fagy jelentős károkat okozott elsősorban a kertészeti kultúrákban, különösen a gyümölcstermesztésben. A fagyok után a következő károsító tényező az aszály lehet, amely hátráltatja a vetések kelését, fejlődését.