Agrárközélet

Túl későn érkeztek az esőzések néhány orosz régióiban

Agrofórum Online

Az orosz gabonatermékek exportára stabil szinten maradt az elmúlt napokban. A kereskedelem csendesen zajlott, a hosszú hétvégével kezdődő május elején. A korlátozott exportigény és a száraz időjárást követően Oroszország déli részére megérkező esőzés befolyásolta a piacot a SovEcon mezőgazdasági elemző cég álláspontja szerint.

Oroszországban, mely a világ legnagyobb búzaexportőre, áprilisban tartós száraz időjárás volt tapasztalható, amelyet májusban esőzések váltottak fel. Az egyik vezető moszkvai mezőgazdasági elemző cég, a SovEcon, azonban azt közölte, hogy ezek az esők már túl későn érkeztek ahhoz, hogy az eddig keletkezett károkat teljesen helyre hozzák.

Az esőzések jelentősen javították a terméskilátásokat, ám Sztavropol és Krasznodar régiók egyes részein már így is súlyos károkat okozott a szárazság – hívta fel a figyelmet a SovEcon.

Oroszországban egyre jobban közeledik az idei termés hozamának alakulása szempontjából kulcsfontosságú időszakhoz, amely a nyáron érkezik el. A SovEcon hozzátette, hogy az Oroszország 2020-as gabonatermesztésére vonatkozó előrejelzésében már kisebb a várható mennyiség, mint korábban.

Az előrejelzések szerint a következő két hétben a megszokottnál ismét kissé szárazabb időjárás várható Krasznodar, Sztavropol és Rosztov régiókban, amely az oroszországi búzatermelés és -kivitel fő termőterülete. A termés feltételei átlagosak vagy jobbak az átlagosnál a Fekete-tengeri és a Volga-régiókban.

Az orosz búza kereskedése az elmúlt időszakban stabil volt, tonnánkénti 228 dolláros árral – írta a SovEcon a jelentésében. Az árpa árfolyama szintén egyenletesen alakult, 180 dollárnak megfelelő tonnánkénti árral.

Az orosz belföldi búza ára az exportőrök keresletével párhuzamosan esett vissza, mivel április 26-án elérték az április-júniusi kiviteli kvótát, amelyet a koronavírus-válságra reagálva állítottak be Moszkvából.

Oroszország áprilisi gabonakivitele körülbelül 3,7 millió tonna volt – tette hozzá a SovEcon.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Továbbra is a kínai vásárlásokra figyel az agrárpiac

2020. július 23. 08:03

Párizsban maradt az inkább pozitív hangulat, a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza drágult a következő határidőre, míg a repce kurzusa csökkent.

Terménypiac: lassú erősödés a világban, itthon még ne várjunk sokat tőle

2018. február 13. 18:13

Az év 6. hete kicsit derűsebben telt, köszönhetően a korábbi sok eladásnak és a korábbi eladók döntésének, miszerint fedezik az eladásokat és így vásárolni kezdtek.

Amerikában emelkedés, Európában csökkenés

2020. június 22. 08:35

Párizsban a mínuszok domináltak múlt héten, a malmi búza, a takarmánybúza és a kukorica ára is csökkent öt nap alatt, ám a repce kivételt jelentett és emelkedett az ára.

Pluszban a főbb gabonafélék

2019. november 20. 07:33

A kukorica és a szója ára azért mozgott széles tartományban, mert egyrészt a hétfői mozgást korrigálták az árak, másrészt a hétfői betakarítási adatok alapján a kukorica a várnál lassabban ütemben kerül a tárolókba.