Agrárközélet

Vámcsökkentés a baromfiágazat támogatása érdekében

Agrofórum Online

India 500 ezer tonna kukoricát importál jelentős mértékben csökkentett vámtarifával, az ázsiai ország ezzel is a baromfiágazatot akarja támogatni.

India ebben az évben 500 ezer tonna kukoricát importált engedményes 15 százalékos behozatali vámmal – tette közzé az indiai kormány. Az intézkedéssel Újdelhi megpróbálja növelni a baromfiipar számára szánt állati takarmány-ellátást.

India, a világ hetedik legnagyobb kukoricatermelője, általában 60 százalékos behozatali adót vet ki erre az agrártermékre.

A vámkontingens alapján a baromfi- és keményítőellátási ágazat végfelhasználói importálhatnak kukoricát – tájékoztatott a kormányzat egy közleményben.

Néhány évvel ezelőttig India a kukorica egyik legnagyobb exportőre volt Délkelet-Ázsia irányába, amikor is importőrré vált, mivel a termelés visszaesett, és nőtt a kereslet a hazai baromfi- és kukoricakeményítő-gyártók termékei iránt.

A kormányzat adatai szerint a 2019-es indiai kukoricaimport 312 389 tonnára ugrott, az egy évvel azelőtti 30 962 tonnáról.

India, amely nem engedélyezi a géntechnológiával módosított élelmiszernövények termesztését, szabályokat vezetett be annak biztosítása érdekében, hogy az import ne tartalmazhasson géntechnológiával módosított növényeket.

Újdelhi 10 ezer tonna tej és tejpor behozatalát is engedélyezte erre az évre engedményes 15 százalékos behozatali adóval – állt a kormány közleményében.

Az ország emellett engedélyezte a repceolaj és a napraforgóolaj mindegyikének 150 ezer tonnás behozatali kvótáit 45 százalékos, illetve 50 százalékos behozatali vámmal.

India az étkezési olajok legnagyobb importőre az egész világon. Elsősorban repcemagot, illetve repceolajat importál Kanadából, emellett napraforgóolajat Ukrajnából és Oroszországból.
A BV Mehta, a mumbai-i székhelyű Solvent Extractors’ Association (SEA) ügyvezető igazgatója szerint az indiai üzemek valószínűleg nem importálnak majd repceolajat és napraforgóolajat a vámkontingensek alapján, mivel a rendszeres behozatalra kivetett behozatali adó valójában alacsonyabb, csupán 35 százalékos.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Növekedhet idén az uniós baromfitenyésztés

2020. június 5. 12:02

Az EU baromfitenyésztése ebben az évben várhatóan növekedni fog, bár mérsékelt ütemben. Az Európai Bizottság arra számít, hogy a növekedés 1,2% -kal magasabb lesz, mint tavaly.

Már elérhetőek a baromfi állatjóléti támogatás nyomtatványai

2019. június 29. 13:03

A támogatás célja a baromfitenyésztés során az előírásokon túlmutató állatjóléti kötelezettségvállalások ellentételezése.

Bács-Kiskun megyei baromfitelepeken kellett intézkedni

2020. április 15. 10:01

Rendkívüli ellenőrzést tartott két Bács-Kiskun megyei baromfitartó telepen a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

Jól kezdték az évet a hazai vágóhidak

2018. május 28. 07:43

Az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) jelentése szerint az üzemekben 11 százalékkal több szarvasmarhát, 1,7 százalékkal több sertést és 15 százalékkal több baromfifélét dolgoztak fel az első negyedévben, mint az előző év azonos időszakában.