Az első negyedévben 1,93 milliárd dolláros árbevétel mellett 64,7 milliós profitot ért el a Fendt, a Massey Ferguson és a Valtra anyacége.
Az idei esztendő első három hónapjában enyhén romlottak az AGCO bevételei éves alapon. Míg 2019 hasonló időszakában 1,99 milliárd dollár bevételt értek el, addig ez a szám most 1,893 milliárd dollárt tett ki. A nyereség ugyanezen az időtávon 65,1 millió dollárról 64,7 millió dollárra mérséklődött. Az egy részvényre jutó eredmény a tavalyi 85 dollárcentről 86 dollárcentere emelkedett, a közkézhányad szűkülése miatt. Ez az eredmény meglepetést okozott a piacon, ugyanis az elemzők előzetesen csupán 30 dollárcentes eredményre vártak papíronként. Az AGCO árfolyama idén 32,9 százalékkal zuhant, de az elmúlt egy hónapban 4,2 százalékkal emelkedett a kurzus.
Nyugat-Európában a traktoreladások 4, míg a kombájnértékesítések 17 százalékkal estek vissza. Ugyanez az adat Észak-Amerikában 6 és 22, míg Dél-Amerikában 8, illetve 17 százalékos mínusz. Az értékesítési árbevétel az Európát és Közel-Keletet egyben kezelő üzleti régióban 132,9 millió dollárról 109,2 millió dollárra csökkent az AGCO-nál. A csökkenést a térségben a koronavírus hatásaival indokolta a társaság.
„Komoly kihívások jelentkeztek az elmúlt negyedévben. Fő prioritásunk most a gazdálkodók kiszolgálása világszerte, minimalizálni akarjuk az új típusú koronavírus terjedésének hatásait a világ élelmiszer-előállítási értékláncára. Szigorú és összehangolt munkára van szükségünk a gyártás és az alkatrészutánpótlás fenntartása érdekében. Üzleti működésünket innovatív megoldások alkalmazásával tudjuk fenntartani” – hangoztatta Martin Richenhagen, a vállalat elnök-vezérigazgatója
Az AGCO öt márkanéven hozza forgalomba termékeit, ezek a Challenger, a Fendt, a GSI, a Massey Ferguson és a Valtra. Az társaság a termékeket a Fuse intelligens gazdálkodási megoldásokkal támogatja. Az 1990-ben alapított vállalat központja az Egyesült Államokban, a Georgia államban lévő Duluthban található. A Magyarországon is jelen lévő AGCO a világ egyik legnagyobb gép- és berendezésgyártója, mely kizárólag a mezőgazdasági ágazatra fókuszál.