Chicagóban a búza és a kukorica is 3,6-3,6 százalékkal, a szójabab pedig 3 százalékkal zuhant múlt héten. Európában is az eladók domináltak az elmúlt héten. Egyedül a repce jelentett kivételt, ahol 2 százalékkal ment feljebb az árjegyzés.
A búza ára tonnánként 202,45 dollárnyira csökkent az elmúlt öt napban a chicagói árutőzsdén azt követően, hogy alaposan, 3,6 százalékkal zuhant a kurzus. Az Egyesült Államokban az elmúlt időszakban kibontakozott felvásárlási lázban emelkedett látványosan a kurzus, de a múlt héten korrigált az árjegyzés. A befektetők körében az általános gazdasági visszaeséssel kapcsolatos aggodalmak kerültek fölénybe. A mérleg másik oldalán a az exportáló országok ellátási nehézségei voltak, például Oroszországé, de ezek kissé elhalványultak az utóbbi kereskedési napokon.
A kukorica a búzához hasonlóan 3,6 százalékkal zuhant és 130,06 dollár/tonnás értékre csökkent az ára. A szójabab is lejtőre került, de valamivel kisebb, csupán 3 százalékos veszteséggel úszhatták meg a múlt hetet a piaci szereplők. Egy tonna szójababért végül 214,54 dollárt adtak a kereskedők.
A többi agrártermék közül csak a zab és a rizs jelentett kivételt a tengerentúlon. Előbbi 2,1, utóbbi 4,1 százalékkal drágult az elmúlt öt napban. A kakaó ára igaz stagnált, de a kávé ára 1,1, a cukoré 6,98, a szójaolajé pedig 1,2 százalékkal csökkent. A narancsléért is 5,3 százalékkal kevesebbet adtak múlt hét végén, mint az időszak legelején.
Európában múlt héten a malmi búza 2 százalékkal a tonnánkénti 191 euróig csökkent, míg a takarmánybúza kurzusa 2,4 százalékkal került lejjebb és 155,5 euró/tonnán ment hétvégi pihenőre. A kukorica sem jelentett kivételt Európában, amelynek szintén csökkent az ára, a 2,4 százalékos heti mínusz után egy tonna 155,5 euróba került. A repce befektetői viszont örülhettek, hiszen a 363,75 euró/tonnás pénteki záróár 2 százalékos heti drágulást jelent. A repce jelentette az egyetlen kivételt a négy jelentős agrártermék közül a párizsi árutőzsdén.