Chicagóban a búza 0,9 százalékkal drágult, de a kukorica ára 2 százalékkal a szójababé pedig 0,2 százalékkal csökkent. A repce árjegyzése 0,3 százalékkal került feljebb. Párizsban nem a vevők határozták meg a piaci hangulatot, a takarmánybúza és a repce ára csökkent, a kukoricáé stagnált. Egyedül a malmi búza jelentett kivételt a főbb agrártermékek piacán a maga enyhe emelkedésével.
Az amerikai kukoricakereskedés árjegyzése azért csökkent hat hetes mélypontra, mert az Egyesült Államok középnyugati térségében az időjárás-előrejelzések kedveznek a terméskilátásoknak. A szójabab negyedik napja tartó árcsökkenését is ezzel indokolták szakértők. A búza piacán a dollár mozgásából adódó devizahatással indokolták a kurzus emelkedését.
Általánosságban a koronavírus amerikai terjedése miatti aggodalmak fogták vissza a gabonaárakat, mert a gazdasági visszaesésétől való félelemben a részvénypiac, a kőolaj ára és agrártőzsdei árak is mérséklődtek inkább. A következő időszakban az exportpiacok szűkülhetnek be a várakozások szerint.
„Az időjárás-jelentések esőzéseket kezdtek jósolni. Miközben az etanolpiacon is fokozódik a nyomás az olajpiaci hatások miatt” – Mike Zuzolo, a Global Commodity Analytics elnöke a Thomson Reuters hírügynökségnek.
A gabonafélékre gyakorolt piaci nyomás mellett a Nemzetközi Gabonatanács csütörtöki előrejelzése sem kedvezett a kereskedőknek, a szervezet megemelte a globális búza- és kukoricatermelésre vonatkozó várakozását.
Párizsban a malmi búza mentette meg a főbb agrártermékek piacát attól, hogy teljesen pesszimista legyen az összkép. A takarmánybúza és repce kurzusa is csökkent, a kukorica pedig csak stagnált. Egy tonna malmi búzáért 177,25 eurót adtak, amely árszint 25 eurócentes emelkedést követően alakult ki. Napközben 178,25 eurós szinten is kötöttek üzletet a paketten. Nem volt túl élénk a befektetők érdeklődése, átlag alattinak számít a 11 812 üzletkötés egy nap alatt. A takarmánybúza ára viszont 25 eurócenttel a 163,15 eurós tonnánkénti szintre mérséklődött nap végére. A repce befektetői sem örülhettek, a 374,75 euró/tonnás érték 2,25 eurós mínuszt követően alakult ki. A kukorica ára nem változott, maradt az előző napi 165,75 euró/tonnán.