Terményárak

Hat hetes mélyponton a kukorica

Agrofórum Online

Chicagóban a búza 0,9 százalékkal drágult, de a kukorica ára 2 százalékkal a szójababé pedig 0,2 százalékkal csökkent. A repce árjegyzése 0,3 százalékkal került feljebb. Párizsban nem a vevők határozták meg a piaci hangulatot, a takarmánybúza és a repce ára csökkent, a kukoricáé stagnált. Egyedül a malmi búza jelentett kivételt a főbb agrártermékek piacán a maga enyhe emelkedésével.

Az amerikai kukoricakereskedés árjegyzése azért csökkent hat hetes mélypontra, mert az Egyesült Államok középnyugati térségében az időjárás-előrejelzések kedveznek a terméskilátásoknak. A szójabab negyedik napja tartó árcsökkenését is ezzel indokolták szakértők. A búza piacán a dollár mozgásából adódó devizahatással indokolták a kurzus emelkedését.

Általánosságban a koronavírus amerikai terjedése miatti aggodalmak fogták vissza a gabonaárakat, mert a gazdasági visszaesésétől való félelemben a részvénypiac, a kőolaj ára és agrártőzsdei árak is mérséklődtek inkább. A következő időszakban az exportpiacok szűkülhetnek be a várakozások szerint.

„Az időjárás-jelentések esőzéseket kezdtek jósolni. Miközben az etanolpiacon is fokozódik a nyomás az olajpiaci hatások miatt” – Mike Zuzolo, a Global Commodity Analytics elnöke a Thomson Reuters hírügynökségnek.

A gabonafélékre gyakorolt piaci nyomás mellett a Nemzetközi Gabonatanács csütörtöki előrejelzése sem kedvezett a kereskedőknek, a szervezet megemelte a globális búza- és kukoricatermelésre vonatkozó várakozását.

Párizsban a malmi búza mentette meg a főbb agrártermékek piacát attól, hogy teljesen pesszimista legyen az összkép. A takarmánybúza és repce kurzusa is csökkent, a kukorica pedig csak stagnált. Egy tonna malmi búzáért 177,25 eurót adtak, amely árszint 25 eurócentes emelkedést követően alakult ki. Napközben 178,25 eurós szinten is kötöttek üzletet a paketten. Nem volt túl élénk a befektetők érdeklődése, átlag alattinak számít a 11 812 üzletkötés egy nap alatt. A takarmánybúza ára viszont 25 eurócenttel a 163,15 eurós tonnánkénti szintre mérséklődött nap végére. A repce befektetői sem örülhettek, a 374,75 euró/tonnás érték 2,25 eurós mínuszt követően alakult ki. A kukorica ára nem változott, maradt az előző napi 165,75 euró/tonnán.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Amerikában csökkenés, Európában emelkedés

2020. március 19. 08:34

A kukorica ára 1 százalékkal a tonnánkénti 132,47 dollárnak megfelelő szintre, a szójababé pedig szintén 1 százalékkal a 303,5 dollár/tonnás értékre csökkent.

A kínai kereslet miatt drágult a szójabab

2020. augusztus 27. 09:07

A szójabab ára az Egyesült Államokban több mint hét hónapos csúcsra ugrott azt követően, hogy élénkült a kínai kereslet az amerikai szójabab iránt.

Korrekció után enyhe emelkedés a búza piacán

2019. október 22. 04:36

A búza ára Chicagóban a vékánkénti 530,75 dollárcentes szintről egy százalékkal korrigált a négy havi csúcsértéket követően a kereskedés megkezdésekor.

Továbbra is a kínai vásárlások miatt drágul a szójabab

2020. június 11. 08:03

Az Egyesült Államokból származó szójabab olcsóbb, mint a brazil termékek. Ráadásul egyes hírek szerint a dél-amerikai ország készletei lassan kezdenek majd kimerülni ahogy sorra múlnak el a nyári hetek.