A mezőgazdaság a nemzetgazdaság azon ágazata, amely magába foglalja a növénytermesztést és az állattenyésztést. A növénytermesztés az élelmiszertermelés alapja, melynek a legfontosabb területei: a szántóföldi növénytermesztés, a kertészeti növénytermesztés és a gyepgazdálkodás. A növénytermesztés vagy földművelés során emberi táplálkozási célokra, állatok takarmányozására, ipari felhasználásra, dísznövényként termesztenek különböző növényeket. A növénytermesztés gazdasági szerepének jellemzésére általában a termésterületek és a hozamok statisztikai adatait használják. Hazánk 9,3 millió hektárnyi területének 80%-a – 7,4 millió hektár – termőterület, melynek nagyjából fele szántó, 20% körül alakul az erdő és 15% a művelés alól kivont területek aránya. A maradék 15%-on osztozik a gyep, a szőlő, a gyümölcsösök, és a nádasok. 2017-ben a mezőgazdaság által hasznosított terület 5,35 millió hektár volt, ebből szántóterület 4,33 millió hektár (KSH). Legfontosabb szántóföldi növényeink: búza, kukorica, árpa, tritikálé, rozs, zab, napraforgó, burgonya, cukorrépa, őszi káposztarepce, szója, lucerna, zöldségfélék, dohány. Agrofórum Online – minden, ami mezőgazdaság.
2020. szeptember 23.
Átadták a Claessens cégcsoport érdekeltségébe tartozó Csicsó Pig Kft. félmilliárd forintból megépített növénytermesztési központját Somogycsicsón kedden.
2020. szeptember 20.
A városi farmok rendkívül fontos lépést jelenthetnek Szingapúr azon törekvése felé, hogy 2030-ig az ország élelmiszerigényének 30 százalékát helyben állítsák elő.
2020. augusztus 30.
A területileg legnagyobb alföldi régiók szerepe kiemelkedő a mezőgazdasági termelésben: folyó alapáron a teljes kibocsátás közel felét adják.
2020. augusztus 19.
A projektben az Amazone és Schmotzer mérnökeinek feladata a technológia kifejlesztése és tesztelése, míg az Agravis tanácsadói a CRF rendszer megvalósításához alkalmas növényfajták és az input anyagok kiválasztását segítik.
2020. augusztus 15.
Több mint 100 ezer hektárral nőtt 15 év alatt a szójatermesztés Szerbiában. A megnövekedett piaci igények miatt további emelkedés várható.
2020. augusztus 8.
A növényi termékek 4,1%-kal, az állatok és állati termékek 7,7%-kal drágultak 2019-ben az előző évhez képest.
2020. július 29.
A mezőgazdasági és a kertészeti ágazat tizenkét szövetsége kritikát fogalmazott meg a növényvédő szerek és a hatóanyagok jelenlegi használata miatt.
2020. július 26.
Az észak-illinoisi telephelyen az építkezés várhatóan jövő év elején kezdődik, a tervek szerint 2022 végére nyílik meg.
2020. május 16.
A szakértők álláspontja szerint, a klímaváltozástól nem kell tartani, hiszen a múltban lezajlott jelenségeket vizsgálva több pozitív hozadéka is volt az egyes éghajlati változásoknak.