...bezárta, de csak időlegesen és képletesen, június 18-án, amikor a diplomaátadó ünnepségen útjára bocsájtotta végzős hallgatóit.
…bezárta, de csak időlegesen és képletesen, június 18-án, amikor a diplomaátadó ünnepségen útjára bocsájtotta végzős hallgatóit. Az ünnepségen különböző díjakat és címeket is adományozott az Egyetem, amelyeket Dr. Posta Katalin, a kar dékánja adott át.
A Himnusszal kezdődött és a Szózattal zárult a jól szervezett és igényes ünnepség, amelyen a Szent István Egyetem Mezőgazdasági és Környezettudományi Kar végzős hallgatói vehették át diplomáikat.
– o –
Dr. Jenes Barnabás, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója köszöntötte a megjelenteket. Tőle idézünk: „Harmincöt éve végeztem itt az egyetemen, ahol sok mindent megtanultam, de talán a legfontosabb, ami az egész életemre kihatással volt: megtanultam, hogy az életben mi a lényeges, és mi nem az. Sokan vannak a Világban, akik itt Gödöllőn végeztek. Akár merre járok külföldön a kutatóintézetekben, rendszerint mindenütt akad egy kolléga, aki mosolyogva rám köszön: Jó napot kívánok!”
A vezérkar
Gondolatait azzal zárta, a friss diplomásoknak útravalóul, hogy mindig legyenek céljaik, mert csak így lehetnek „győztesek” az életben eléjük tornyosuló problémák megoldásában: A veszteseknek mindig vannak kifogásaik, a győzteseknek pedig terveik, céljaik.
– o –
Dr. Posta Katalin, a kar dékánja, mintha az előzőeket folytatta volna, amikor arra buzdította a friss diplomásokat, hogy mindig célokat kell megfogalmazni; mert az ad értelmet az életnek és erőt a küzdelemhez. Tanulni mások és a saját hibáinkból – mondta – nem szégyen, sőt kívánatos, mert azok őszinte felismerése egyben jellemformáló is.
Az ünnepi beszédet a dékán asszony mondta
Széchenyit idézte, amikor további ismeretek szerzésére buzdította a fiatalokat: „Sokat kell tanulni ahhoz, hogy az ember megtapasztalja, milyen keveset tud. Végül arra a két biztos pontra hívta fel a végzősök figyelmét, amelyekre mindig támaszkodhatnak: a családra és az almameterre.
– o –
Ezután kitüntetések és különböző címek átadása zajlott le.
Ezek közül kettőt emelünk ki: Vancsura József, a GOSZ elnöke címzetes egyetemi docensi kinevezést kapott.
Gratulálunk!
A másik cím birtokosa – bennünket közvetlenül érintő kolléga – Dr. Szabó Zoltán, szerkesztőbizottságunk tagja, aki tiszteletbeli tanácsadói oklevelet vehetett át.
Gratulálunk!
Dr. Mézes Miklós egyetemi tanár búcsúztatta el a végzős hallgatókat. A mezőgazdaságra mindig szükség lesz – mondta – mivel a Földön 7,7 milliárd ember él, és közülük 2 milliárd éhezik. Ennek kihatásait már napjainkban is látjuk. Szeressék a munkájukat – tanácsolta a fiataloknak – mert egy munka annál nehezebb, minél jobban utálják. Elbocsátó üzenet: az ifjú mérnökök találják meg a helyüket ebben a bolond világban…
A végzősök nevében Molnár Bence köszönt el az egyetemtől, tanáraiktól, barátaiktól, évfolyamtársaiktól. Gondolatait azzal zárta, hogy nem élhetünk gondtalanul csak magunknak, mert a környezetünk, a barátaink a munkatársaink, a családunk, a hazánk számít ránk.
(Dr. Bódis László – Agrofórum Online)