Agrárközélet

Ismét növényvédősnek ítélték az „ÉV AGRÁREMBERE – 2015” díjat

Agrofórum Online

Zsigó György sokéves növényvédelmi munkássága, közéleti tevékenysége, önzetlen és a közjót szolgáló, a szakemberek számára térítésmentesen nyújtott növényvédelmi előrejelzései indokolták a jelölését.

Az Agrárrendezvények Kft. szervezésében 2016. február 6-án a herceghalmi Abacus Hotelben egy nagyszabású gálaesten a zsűri hosszas és megfontolt döntése után adták át a tíz kategóriagyőztes közül a 2015-ös „ÉV AGRÁREMBERE” kitüntető címet, amit Zsigó György okleveles agrármérnök, növényvédelmi szakmérnök részére ítéltek oda. Ezzel másodízben is a Növényvédelem kategóriában első helyezett lett az abszolút győztes.

Zsigó György sokéves növényvédelmi munkássága, közéleti tevékenysége (klubok, szakmai szervezetekben betöltött szerepe), önzetlen és a közjót szolgáló, a szakemberek számára térítésmentesen nyújtott növényvédelmi előrejelzései indokolták a jelölését a kitüntető díjra. Házikerti és közterületi növényvédelmi megfigyelései, vizsgálatának és előrejelzéseinek térítésmentes publikációi, szakmai odafigyelése a piac változására, fiatal és idősebb kollégáinak feltétel nélküli segítése a mai magyar növényvédelmi előrejelzés egyik ikonikus alakjává emelték.


Zsigó György és a főtámogató Monsanto Hungária Kft. termékmenedzsere, Kökény Benő

Magáról a díjról

Az „ÉV AGRÁREMBERE” díj azt a célja, hogy olyan gazdálkodókat, agrárszakembereket mutasson be a nyilvánosság előtt, akik a gazdaság és a társadalom tartóoszlopai. Az „ÉV AGRÁREMBERE” díjjal a szervezők azokat a gazdálkodókat szerették volna kitüntetni, akik rendkívüli teljesítményükkel, ötletgazdagságukkal, céltudatosságukkal, elköteleződésükkel és kitartásukkal sokat tettek/tesznek a mezőgazdaságért. A díj célja a mezőgazdaságban tevékenykedők közéleti munkájának, társadalmi felelősségvállalásának, ilyetén teljesítményének elismerése, kiemelése az egész társadalom előtt.

Az év agrárembere megtisztelő címre tíz különböző kategóriában, nevezetesen Növénytermesztés, Növényvédelem, Fenntartható gazdálkodás, Kertészet, Állattenyésztés, Agrárgépészet, Fiatal gazda, Feldolgozó-élelmiszeripar, Erdészet-vadászat, Agrárkutatás kategóriában hirdettek győztest.

Zsigó György és a főszervező, Mátrai Zoltán. (Jobbra Gyuricza Csaba fővédnök, az MVH elnöke)

A rendezvény támogatói:

Az elmúlt évi támogatók szinte kivétel nélkül érdemesnek tartották az idei rendezvény támogatását is: a rendezvény főtámogatója idén is a Monsanto Hungária Kft, a különdíj támogatója a Takarékbank volt. A Növényvédelem kategória támogatását a BASF Hungária Kft, a Növénytermesztés kategória támogatását a Timac Agro Hungária Kft, az Állattenyésztés kategória támogatását a Bonafarm csoport, a Kertészet kategória támogatásáta Fitohorm Kft. vállalta. Az Agrárin Kft. az idei évben az Erdészet-vadászat kategóriát támogatta.

Az idén azonban további igazán neves támogatók is csatlakoztak az eddig felsoroltakhoz: a Feldolgozó-élelmiszeripar kategória támogatását a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft, vállata, az Agrárgépészet kategória támogatója az Austro Diesel GmbH. lett, a Fiatal Gazda kategóriát a Kuhn Center Magyarország Kft. támogatta, a kibővített Fenntartható gazdálkodás kategória támogatására az AGRO.bio Hungary Kft-t sikerült megnyerni, míg végül, de nem utolsó sorban az Agrárkutatás kategória támogatását az Agrárgazdasági Kutató Intézet vállalta. A különdíjas utazásáról pedig az IBUSZ gondoskodott.

(Demes György – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Kentaur 5 G – a talajlakó kártevők ellen

2018. március 7. 14:20

Az elmúlt években tapasztalt erős drótféreg ‘invázió’ bizonyította, hogy a vetéssel egy menetben kijuttatott talajfertőtlenítő szer elhagyása kockázatot rejt magában

Gondolatok a növényvédőszer-engedélyezés szerepéről – régen és ma (holnap?)

2019. november 18. 15:25

Általánosan ismert jelenség az élet számos területéről, hogy a túlszabályozás ellehetetleníti a legális gazdasági működést, illetve egyre inkább „szürke” vagy „fekete” színek kezdenek eluralkodni a cél elérésének útját szegélyező díszítésen.

Gabonatarlók – növényvédelem

2018. október 8. 07:47

A betegségek kórokozóinak fennmaradását, továbbszaporodását és terjedését egyaránt elősegíthetik a tarlók. Ezt kétféle úton valósíthatják meg: ez egyik út a visszamaradt fertőzött tarlómaradványok jelenléte, a másik lehetőség az árvakelések megjelenése. A szerzők a tarlók állapotának a növénybetegségekre és az állati kártevőkre gyakorolt néhány hatására hívják fel a figyelmet.

Szakmázzunk a BAYER-rel! – Színre lépett az új fungicid generáció: Ascra Xpro

2020. március 25. 12:03

Változik a magyarországi és a Kárpát-medencei kalászos gabona termesztése: alacsonyabb szinten állandósult a kalászosok súlya a vetésforgóban, növekszik a termesztés intenzitása és növekednek a termésátlagok is. Annak érdekében, hogy a megváltozott piaci környezetben is megőrizzük versenyképességünket, felül kell bírálni a termesztéstechnológiánk elemeit, és ahol szükséges, újítanunk kell.