Agrárközélet

Mézeskalácsból készítették el a gödöllői egyetem modelljét

Agrofórum Online

Az egyik „építőbrigád” a gödöllői központú Szent István Egyetem Gazdasági és Társadalomtudományi Karának nyolc főből álló csapata volt.

Kinyitott a Mézeskalácsváros Budapesten, a Duna-parti Bálnában. Mézeskalácsvárost magánemberek építették, akik azt vállalták, hogy december 14-ére megalkotnak egy tetszőleges városi épületet, és – mások örömére – elhelyezik azt a Mézeskalácsváros terepasztalán.

Az egyik „építőbrigád” a gödöllői központú Szent István Egyetem Gazdasági és Társadalomtudományi Karának nyolc főből álló csapata volt, amely dr. Nagy Henrietta nemzetközi kapcsolatokért felelős dékánhelyettes szervezésében, külföldi hallgatók segítségével három nap alatt létrehozta az egyetem mézeskalácsmását, és az előtte található parkot.
Az egyetem előtti park fő nevezettessége a lovas szobor, amiről a hallgatók között az a hír járja, hogy a szobor vizsga előtti megérintése biztos szerencsét hoz a tudásról való számadás kimenetelét illetően.


A társasági művészetben Gödöllőről – képen balról jobbra – Kozma Tímea adjunktus, Nagy Henrietta, Jáger Éva, Zainab Usman és Tamta Revazishuili külföldi hallgatók vettek részt

A gödöllőiek remekműve megtekinthető a budapesti, Fővám téri Bálnában, a Mézeskalácsvárosban, ami január 16-ig – december 24., 25., 26. és 31., valamint január 1. kivételével – minden nap 16 órától 19.45 óráig látogatható – tájékoztatta hírportálunkat Keresztesi Barbara, a Mézeskalácsváros főszervezője.

(godolloihirek.hu)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Kombájnt építettek a mérnökhallgatók - CLAAS UniTech mérnökverseny Törökszentmiklóson

2018. április 25. 07:37

A feladat nehézségét mutatja, hogy az indulás jogát elnyert csapatok közül végül nem mindenki tudott elindulni a törökszentmiklósi versenyen.

773 millió forintból indulhatnak agrárfejlesztések a Szent István Egyetem közreműködésével

2020. szeptember 8. 08:50

A Szent István Egyetem és a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ több pályázata is támogató szakmai véleményt kapott a piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projekteket támogató pályázaton, a várhatóan elnyerhető összeg mintegy 773 millió forint.

A talajművelés illemtankönyvének bemutatója

2018. február 26. 19:33

Ez a könyv Dr. Birkás Márta professzor ajándéka a tudományos és gazdálkodó élet résztvevőinek.

Beporzók Napja: mindannyian tehetünk a beporzók védelméért

2020. március 11. 06:43

Ahogyan arra a március 10-i Beporzók Napja is rávilágít, a hosszú távú megoldást a mezőgazdaság fenntarthatóbbá tétele jelenthetné, mely többek között a méhtartás körülményeinek javítása, illetve vadvirágokkal borított szegélyek létesítése révén valósulhat meg.