Agrárközélet

Szorosabb együttműködés Kínával az agrárium terén

Agrofórum Online

A két ország szakterületi és kereskedelmi kapcsolatainak fejlesztéséről egyeztetett Czerván György agrárgazdaságért felelős államtitkár és Qu Dongyu, kínai mezőgazdasági miniszterhelyettes május 18-án Hanzhouban.

A találkozón a kínai miniszterhelyettes elmondta, hogy Közép-Kelet-Európa térségében Magyarország fontos reláció, és a kínai fél is nagyra értékeli a Kína – KKE 16+1, valamint az „Egy Övezet Egy Út” kezdeményezés keretei közötti magyar aktivitást. Czerván György felvetette, hogy Magyarország további lehetőségeket is lát a újabb termékek exportjára. A magyar termelőknek is kedvező hír, hogy hamarosan megindulhat a tejkiszállítás, valamint előrehaladott állapotban van a kukoricára vonatkozó eljárásrend egyeztetése is. Qu Dongyu miniszterhelyettes jelezte, hogy Kínában kedveltek a magyar borok, ezért jó lehetőség kínálkozik a magyar kivitel növelésére a megfelelő minőségi feltételek és árelőny következtében.

Az Földművelésügyi Minisztérium (FM) delegációja május 19-én, pénteken Pekingben egyeztetett a kínai karanténhivatal vezetőjével, Li Yuanping miniszterhelyettessel, a folyamatban levő és a tervezett eljárásokról. A találkozón a kínai fél megerősítette, hogy dolgoznak a tejre, egyes húsokra, valamint a kukoricára vonatkozó dokumentumokon, valamint a két fél egyeztetett a magyar földrajzi árujelzők és hungarikumok kínai védelméről egy EU-s megállapodás keretében. Czerván György beszámolt a madárinfluenzával kapcsolatos hazai intézkedésekről, kínai partnere pedig megerősítette, hogy Kína az Állategészségügyi Világszervezet tagjaként elfogadja a szervezet döntéseit ebben a témában.

Kína a magyar élelmiszerek egyik legdinamikusabban fejlődő, Európán kívüli piaca, ahol a térségből Magyarország rendelkezik a legtöbb engedéllyel. Az FM küldöttsége hivatalos tárgyalásai és promóciós rendezvényei sikeresen építették tovább a hivatalos és üzleti kapcsolatokat Kínával.

(FM Sajtóiroda)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Afrikai sertéspestis: havonta 19,5 millió dolláros veszteség

2019. december 7. 10:37

Az afrikai sertéspestis miatt az ágazatot érő veszteség havonta egymilliárd pezó, vagyis 19,5 millió dollár körül van a Fülöp-szigeteken.

Több támogatás jut állatbetegségek felszámolására

2018. október 19. 11:06

A 2018. évben rendelkezésre álló keretet, melyet állategészségügyi szolgáltatásra lehet felhasználni, másfél milliárd forinttal megemelték, 12 milliárdra – olvasható a Magyar Állattenyésztők Szövetsége honlapján.

Fontos a járványvédelmi zártság biztosítása a madárinfluenza miatt

2019. március 20. 08:33

A felelős állattartói magatartás, az országos főállatorvosi határozatban szereplő előírások betartása elengedhetetlenül fontos ahhoz, hogy hazánk megőrizhesse mentességét, és megelőzhető legyen egy, a két évvel ezelőttihez hasonló madárinfluenza járvány kitörése.

Új állategészségügyi és takarmányozási rendszert fejlesztettek ki

2018. október 10. 08:05

A kifejlesztett folyékony és szilárd kiegészítő takarmányok és gyógyhatású anyagok javítják a tejelő tehenek teljesítményét az ellés után, illetve a teljes tejtermelő időszak alatt.