Növényvédelem

Szőlészek-borászok profi választása: Kwizda szőlőtechnológia 2017

Agrofórum Online

A peronoszpóra és a lisztharmat az ország minden borvidékén komoly ellenségnek tekinthető! Az ellenük való védekezési stratégia szakszerű meg választása és pontos időzítése a sikeres és gazdaságos szőlőtermesztés kulcsa lehet!

Liszharmat miatt felrepedt un. sérves bogyók

A minőség a tőken dől el!
Manfil® 75 WG – Klasszikus rézpótló

A peronoszpóra elleni kezdő technológiai elemként a jól bevált mankoceb hatóanyagú Manfil® 75 WG készítményt a felszívódó gombaölő szerek hatékony rezisztenciatörő partnereként javasoljuk. Kiváló ár-érték arányával és felhasználó barát WG formulációjával valamint változatos kiszerelési egységeivel vala mennyi borvidékünk közkedvelt készítménye a kis- és nagy területen gazdálkodó kollégáknál egyaránt.

Moximate® 725 WG – Az új rezisztenciatörő

Az egyik legelismertebb peronoszpóra elleni felszívódó hatóanyag, a cimoxanil és a jól bevált kontakt rezisztenciatörő mankoceb gyári kombinációja. A két markáns ható anyag gyári kombinációja garantálja a kórokozó elleni biztos külső és belső védelmet a kritikus időszakokban.

További előnye a kiemelkedő esőállósága és a felhasználóbarát WG formulációja.


Lisztharmat fertőzés gyakorisága levélen és fürtön
Nyúl, 2014. Syntech értékelés időpontja: 2014 07.07

Kezdjünk időben a lisztharmat ellen!
Cosavet®DF/Sulgran®DF – A kén, amely nem perzsel

A lisztharmat elleni védekezési stratégia továbbra sem képzelhető el elemi kénkészítmény nélkül. Ez az anyag mindamellett, hogy olcsó, kiváló szolgálatot tesz a kórokozó ellen, hiszen ezzel az egyszerű kiegészítéssel több ponton gátoljuk a gomba fejlődését és nagymértékben csökkentjük a felszívódó hatóanyagokkal szemben a rezisz tencia kialakulásának veszélyét!

Domark® 10 EC – Felszívódó gombaölő szer

A Domark® 10 EC a triazolok csoportjába tartozó, nagy hatékonyságú fungicid, melynek használatával megelőzhető és el pusz títható a lisztharmat. A kipermetezést követő 2 órán belül teljesen felszívódik, tehát a később hulló csapadék a hatását nem befolyásolja.

A levelekben egyenletesen oszlik el, védetlen terület nem marad. A rezisztencia elkerülése érdekében kontakt kénnel Cosavet® DF Edge / Sulgran® DF Pro-val kombinálva érdemes együtt használni Szőlő-Alma Maxi csomagban, amely 4 hektár területre elegendő. A csomag tartalmaz még Wuxal® Boron Plus lombtrágyát, amely a szőlő tökéletes termés kötődését segíti elő, így a 3 termék kombinációjával biztos védelmet nyújtunk a szőlő lisztharmat ellen.ú

Péter Ákos
Kwizda Agro

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Mit tegyünk a repcével ősszel?

2020. szeptember 17. 07:57

A repce őszi menedzselése képzi az alapját egy igazán jó termésszintnek. Az őszi teendőink célja, hogy olyan repcét „engedjünk a télbe”, ami 8-12 levelet és kb. 30 cm-es karógyökérzetet fejlesszen minimum 1 cm-es gyökérnyakátmérővel. Ha ezeket a paramétereket el tudjuk érni, akkor nyugodtak lehetünk afelől, hogy a növényünk át fog telelni. Ahhoz viszont, hogy ezt a fejlettséget a növény el is tudja érni, ahhoz az őszi teendőket kézben kell tartani.

Őszi teendők a repcetáblán

2020. szeptember 16. 12:31

Az elmúlt pár év tapasztalatai megerősítik, hogy jövedelmező termésszint a vetéstől kezdve tervezett és megfelelően végzett növényápolási, növényvédelmi technológiák alkalmazásával érhető el.

„Nem a célokkal, hanem a módszerekkel van probléma” – interjú Szalkai Gáborral

2020. szeptember 16. 12:03

A növényvédelem helyzetét folyamatos kétségek közt tartja az EU, gyors és sokszor indokolatlan hatóanyag-kivonási döntéseivel. E mellé idén tavasszal berobbant a koronavírus-járvány, ami kaotikus szezonkezdést okozott mind a növényvédőszer-gyártók, mind a kereskedők és termelők oldalán. A Növényvédelmi Szövetség képviseli a Magyarországon bejegyzett növényvédőszer-gyártó cégek, illetve képviseleteik szakmai érdekeit, ezért kértük a kialakult helyzet elemzésére az NSZ ügyvezető igazgatóját, Szalkai Gábort.

Judo – egy régi-új szer levéltetvek ellen

2020. szeptember 14. 12:02

Az ősz iárpa sikeres termesztésének alapja, hogy megakadályozzuk a vírusok fertőzését az állományban. Az őszi árpa legfontosabb vírusai az árpa sárga törpülés vírus (BYDV) és a búza törpülés vírus (WDV). Közös bennük, hogy vektorok segítségével terjednek, a BYDV vírust a levéltetvek, míg a WDV vírust a kabócák terjesztik.

Drónos növényvédelmi bemutatót tartanak Kalocsa mellett

2018. március 26. 06:24

Az exkluzív növényvédelmi megfigyelés modern monitoring drónnal történik majd, ami után a felvételeket kiértékelik egy rövid előadás során.

Veszély leselkedik az elvetendő gabonafélékre - jelentős fertőzések az árvakeléseken

2019. szeptember 11. 11:53

Elemi szükséglet lett volna az árvakelések korábbi felszámolása a fertőzési lánc megszakítása érdekében. Ha ez elmaradt, számolni kell a korai fertőzés veszélyével, és fel kell készülni a többszöri védekezésre.

Kipróbált növényvédelmi megoldások kalászosokban

2018. március 19. 07:47

A kalászos gabonafélék tavaszi növényvédelmének szakszerű és költségtakarékos megoldására mutatunk be néhány gyakorlatból vett termelői tapasztalatot.

Sok a beteg, károsított diófa - napégés, almamoly és nyugati dióburoklégy okozzák a legtöbb problémát

2019. szeptember 11. 10:10

Növényvédelmi szempontból az esős időjárás és a tartós harmatképződés elősegíti a kórokozók egy részének fejlődését, de még számos kártevő is képes károkat okozni.